VIII Turniej Bielański

Warszawa 2003

Wytrwałość organizatorów i uczestników powoduje, że zawody szachowe w szkole przy ul. Staffa 3/5 w Warszawie stają się stałym elementem pejzażu szachowego stolicy. Udział silnych szachistów z całej Polski pozwala utrzymać wysoki poziom zawodów, zaś napływ wciąż nowych talentów sprawia, że zawody na Bielanach nie popadają w rutynę.
Solidny fundusz nagród - 4000 zł - jest silnym magnesem dla mocnych szachistów, zaś liczne nagrody losowane wśród pozostałych dają nadzieję nawet najmłodszym, dopiero rozpoczynającym sportową przygodę.
Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund, w tempie 15 minut na partię dla zawodnika.

W grupie starszej, do 16 lat zwycięstwo przypadło Michałowi Kopczyńskiemu, 7 pkt. z 8 partii, który jako jedyny ukończył turniej bez porażki. Mimo porażki w bezpośrednim spotkaniu tylko punktacją pomocniczą ustąpił zwycięzcy Michał Olszewski, który wygrał rekordową liczbę 7 partii. Trzecie miejsce zdobyła Anna Gasik, 6,5 pkt. W tej sytuacji nagrodę dla najlepszej dziewczynki zdobyła Beata Andrejczuk 6 pkt. Solidne nagrody pieniężne: 1 - 500 zł., 2 - 400 zł., 3 - 300 zł. i dla najlepszej dziewczynki 200 zł. stanowiły doskonały doping dla ostrej rywalizacji.
W grupie do 10 lat zwyciężył Michał Janczarski przed Mateuszem Zienkiewiczem, obaj zgriomadzili po 7 pkt. z 8 partii bez żadnej porażki. Trzeci był Michał Tulwin 6 pkt., zaś najlepsza wśród dziewcząt Monika Głuszko 4,5 pkt.
Nagrody wśród najmłodszych wyglądały tak: 1 - 350 zł., 2 - 250 zł., 3 - 200 zł. i dla najlepszej dziewczynki 200 zł.
Tradycyjnie już losowano nazwiska pozostałych uczestników, szczęśliwcom przypadł w udziale cenny sprzęt sportowy.

Turniej do lat 16

MImięNazwiskoRank.Pkt.M-Buch.Buch.Progr.
1MichałKopczyński2000732.042.033.0
2MichałOlszewski2216732.040.530.0
3AniaGasik20336.531.042.030.0
4BeataAndrejczuk2025632.543.532.0
5MartaPrzeździecka1972628.538.026.5
6JanSkurski21885.534.045.031.0
7StanisławKaźmierczak20895.530.040.526.0
8KrzysztofŁapiński21225.529.539.526.0
9PiotrNguyen19415.528.037.525.5
10KrzysztofGrochowski18005.528.037.025.5
11FranciszekŁadziński2000530.040.025.0
12EwaPrzeździecka1874530.040.025.0
13PawełOstrowski2000529.038.525.0
14AndrzejDalach2000528.539.024.0
15ŁukaszJankowski1800528.035.524.0
16AndrzejŻurkowski1800525.533.522.0
17MatyldaKozłowska1800522.530.522.0
18JustynaHoroch1600522.529.521.0
19BolesławStafiej18004.530.039.524.5
20TomaszGłuszko18004.528.538.023.0
21MichałBuzun18004.525.033.520.5
22UrszulaStaniszewska16004.524.532.021.5
23AdriannaStaniszewska1600426.033.020.0
24AlbertKozłowski1600424.533.520.0
25MateuszPolkowski1400424.533.018.0
26PiotrJankowski1600424.033.019.0
27ArturUklański1400422.530.518.0
28KatarzynaRodzik1000422.530.015.0
29MarcinDobrowolski1200422.529.015.0
30MartaTymińska1000422.028.016.0
31MaciejOleszczuk1400420.027.014.0
32AleksanderChoroszej1200419.527.013.0
33DawidOsiński1400419.026.014.0
34EmilBogaczewicz1000418.526.012.0
35MichałMarkiewicz18003.525.034.018.0
36AndrzejRembelski10003.521.528.516.0
37AgnieszkaLarisch14003.517.523.513.0
38KrzysztofZaborowski1000326.535.518.0
39IgnacyLipka1200322.531.515.0
40PawełParadowski1000322.029.014.0
41MateuszToporowski1000322.029.012.0
42MateuszLewandowski1000322.028.511.0
43PiotrOkurowski1000322.028.013.0
44AdamGlazer1000321.028.014.0
45MichałAndrijew1000320.026.510.0
46MichałSzewczyk1000320.026.59.0
47AgnieszkaBielicka1000318.525.013.0
48JakubSzala10002.519.025.59.0
49FilipPiasek1000222.028.57.0
50PiotrWieremiejszczuk1000221.027.010.0
51TomaszMikołajków1000220.527.09.0
52MikołajUlatowski1000220.026.512.0
53ArtemPoaliszczuk1000219.526.06.5
54ŁukaszKordyasz1400216.525.05.0
55MariaLarisch1250216.522.08.5

Turniej do lat 10

MImięNazwiskoRank.Pkt.M-Buch.Buch.Progr.
1MichałJanczarski1800731.542.031.5
2MateuszZienkiewicz1800731.040.533.5
3MichałTulwin1600632.039.528.5
4DariuszŁapiński1800631.541.526.0
5AdamSawczuk14005.529.540.026.5
6PawełSawczuk16005.529.039.525.0
7RafałBuzun14005.528.537.026.0
8KamilCeliński14005.528.035.525.0
9PrzemysławBorowicz14005.526.035.527.5
10PiotrWąsowski1600531.541.527.0
11PiotrChmielewski1400526.034.523.0
12MarcinBorys1200526.034.520.0
13MonikaGłuszko16004.532.543.526.5
14BartoszPrażmowski16004.530.540.524.5
15JanKaszycki12004.527.536.021.5
16PatrykJurzak10004.527.535.520.5
17MateuszSoczyński10004.525.535.022.0
18KatarzynaWięcławska14004.525.534.020.0
19TomaszŁadziński14004.524.031.519.5
20KonstantyStecki12004.518.025.016.0
21JakubMucha1000425.033.016.0
22MateuszDecewicz1000423.030.517.0
23AdamUklański1200422.530.518.0
24DanielAlshamkhany1000422.530.518.0
25WojciechDziegciar1000422.529.016.0
26SzymonPośnik1000422.028.018.0
27AdamRyszkowski1000420.027.013.0
28TomaszZyglewicz10003.524.532.517.5
29MartaZyglewcz10003.524.531.515.5
30AdaBudzyńska10003.523.031.516.5
31MateuszRewiński10003.523.030.015.0
32MarekŁatacz10003.519.027.013.5
33AgataKowalewska1250323.531.018.0
34KacperWronowski1000323.530.514.0
35HelenaTeleżyńska1000321.027.511.0
36AleksandraParafiniuk1000320.528.512.0
37GrzegorzUlatowski1000319.524.511.0
38AnnaLarisch1100318.524.512.0
39MariaMysłowska10002.521.029.012.0
40MikołajStecki10002.520.025.010.0
41WeronikaAlshamkany10002.519.525.510.0
42MariaDziegciar10002.518.526.09.0
43PiotrPiotrowski1000221.527.57.0
44HannaPopławska1000218.023.56.0
45PrzemekMagielski1000117.024.54.0

 


http://szachowavistula.info

vistula at astercity net

Valid HTML 4.01!